Psí kroužek

Od začátku října 2013 pořádáme pro děti z naší obce Psí kroužek. Scházíme se jednou týdně, děti se učí spoustu nových věcí, týkajících se psů. Postupně si povídáme o všech rasách, které na světě existují a o původu psa jako takového. Učíme se zacházet se psy, starat se o ně a hrát si s nimi. Naším hlavním úkolem je naučit děti správnému chování ke psům, a to jak k domácím, tak hlavně k cizím psům. Děti se učí rozeznávat "psí řeč těla", aby dokázaly odhadnout úmysly psa, kterého potkají. Učí se základy klidného chování, které může zabránit případnému útoku psa. Vše probíhá s velkou dávkou legrace, děti se u nás skvěle baví a učení vnímají jako hru.

Před Vánocemi uspořádáme pro děti malé závody, kde nám mohou ukázat svou šikovnost v zacházení s pejsky, i své znalosti o nich.

Při všech činnostech nám pomáhájí moje fenky Zlatého retrívra. Sára - 10 let, ta už má doživotní certifikát k práci v canisterapii a Berinka - 14 měsíců, velmi talentovaná fenečka, která se připravuje složit canisterapeutické zkoušky na jaře.

Fotky z našich setkání si prohlédněte ZDE

© 2012 smartsolution, aktualizace 02/2020